Marshwood High School. HONOR ROLL Quarter 2 

Marshwood High School2020-2021
HONOR ROLL Quarter 2 
 
Freshmen 
High Honors 
Katalina Abell, Lily Bernier, Aoife Coomey, Josie D’angelo, Madisyn Denault, Kenai Clyde Diaz, Marley Graham, Ella Grinnell, Ella Holland, Rachel Johnson, Sadie Lewis, Kayley Lin, Sawyer March, Iza McKean, Eva Moreland, Ayla O’Leary, Annika Oberg, Silja Pope, Aidan Pride, Jaelin Trager, Rowan Waddell, Pearl Wynne 
 
Honors 
Caleb Boyle, Natalie Cappa, Leah Cavanaugh, Maren Chapman, Stella Cullity, Grace Dalton, Kayleigh Dowd, Carter Ducey, Katelyn Friberg, Elizabeth Houghton, Lauren Hunting, Ivy Landry, Andrew Layton, Cameron Leveille, Olivia McCusker, Rowan Nabel, Luke Nelson, Alexandra Nichols, Riley Parnham, William Poteracki, Hadley Prewitt, Joseph Riddell, Mercedez Sanchez, Stella Sorbello, Emma Vansickle, Bradley Wentworth 
 
Honorable Mention 
Julia Bradshaw, Serena Cahill, Megan Callahan, Ronan Casey, Sarah Clemar, Kiley Colman, Logan Coussoule, Pamela Daskoski, Lily Dupree, Katherine England, Aidan Foret, Grace Gray, Samson Horton, Maren Kelley, Zackary Martin, Sarah McClellan, Elle McDaniel, James Melino, Ella Montanus, Katherine Sanborn, McKenzie Shaw, Colin Sunderland 
 
Sophomores 
High Honors 
Daniella Aceto, Samantha Arnold, Charlotte Daniels, Alex Dixon, Jackson DuBois, Grace Ducharme, Jadyn Eastman, Emma Fife, Rowyn Gould, Robert Hamblett, Jared Herrin, Drew Kaichen, Sophie Lusenhop, Leah Maddison, Malia O’Neill, Ryan Pote, MaryKatelyn Reeves, Owen Reeves, Jonathan Sawyer, Abigail Simonelli, Eva Therrien, Jeremy Turner, Sean Williams 
 
Honors 
Shelby Anderson, Sarah Bevan, Sylvia Bisson, Thomas Blaisdell, Paije Bowden, Grace Brackett, Michael Burbank, Margaret Chamberlain, Mitchell Childress, Mia Constantakos, Estelle Cox, Savanah Cox, Lauryn Cruz, Samuel DeGrappo, Peyton Emery, Declan Fitzgerald, Ruby Foss, Addie Fuller, Paige Gallant, Lilly Goodwin, Anthony Gori, Hannah Haggerty, Jesse Keen, Madison LaBreck, Taylor LaBreck, Jenny Lian, Jack Marley, Madison Murray-Forbus, Jonah Nobel, Lydia Phipps, Mackenzie Raiche, Chloe Reed, Chloe Rooney, Brooke Salvail, Mason Savage, Hayden Sawyer, Noa Semo, Jason Singer, Madison Smith, Riley St. Pierre, Kelsey Stevens, Anabelle Taff, Emma Tessier, Elijah Tufts, Mitchell Vlcek, Caraboo West, Lucia Wiegert, Grant Winter 
 
Honorable Mention 
William Anderson, Brady Carson, Micah Costello, Ty Cougler, Asher D’Aran, Kaylynn Decker, Harrison English-Yonan, Kiley Fitzpatrick, Lindley Gori, Alex Hussey, Graden Janes, Russell Leavitt, Samuel McShane, Andrew Perry, Jacob Piazza, Graham Pruyne, Sara Riley, Jaylen Sia, Danielle Siraco, Brooke Souder 
 
Juniors 
High Honors 
Connor Carey, Abram Cartmill, Patrick Cook, Mackenzie Davis, Piper Edwards, Emily Johnson, William Kirkpatrick, Rachel Kovach, Jackie Lian, Kai Machamer, Katharine McColley, Sophie Mitchell, Alana Moretti, Camden Oberg, Will Parker, Sarah Place, Seth Prisby, Ruby Sorbello, Finson Theos, Faith Tsakiris, Trevor Wozny 
 
Honors 
Jasmine Aloisio, Alexander Ansara, Abigail Arnold, Ali Arrigoni, Hadley Beale, Riley Bradway, Braden Butler, Esther Castillo, Andrew Daskoski, D’Lyza Diaz, Victoria Dusharm, Lilyanna Enright, Isabel Fajardo, Kayla Fenton, Anna Flynn, Eli Fuchs, Eusevio Garay, Zachary Glidden, Andrew Goodwin, Kylie Gordon, Timothy Gori, Hayleigh Grassi, Audrey Hammond, Lucelia Himmer, Nathan Jalbert, Catherine McClellan, Alexandra Neff, Nicole Pettibone, Jackson Pollaro, Liana Poole, Elli Pope, Rebecca Renaud, Iris Ross, Amerah Sandler, Alexys Scheive, Grant Simms, Mia Tero, Daniel Thim, Kamber Udy, Ella Vennard, Tucker Whelan 
 
Honorable Mention 
Lucas Bolduc, Bryanna Bradley, Elizabeth Cassidy, Oscar Chapman, Ryan Chase, Paul Connell, Kynen Gagnon, Andrew Gray, Matthew Hemenway, Chloe Hendrick, Charles Hysler, Sierra Kellom, Abbigail LeBlanc, Brady Mayo, Elizabeth McManus, Camden Minotti, Louis Sbrizza, Chloe Shaw, Ryan Tarr, Taylor Wall, Gabriella Wiggin, Charlie Winter 
 
Seniors 
High Honors 
 
Raya Anderson, Max Blackwin, Owen Byrne, Rori Coomey, Stella D’Aran, Augusta Drisko, Gabriella Fultz, Shaylee Herrin, Reid Johnson, Jaimee Kast, Ella Nelson, Abigail Rooney, Willa Stewart, Parker Swanson, Vivian Webster 
 
Honors 
Marcos Abell, Piper Allen, Paul Arnold, Mikayla Blaisdell, Nathan Callahan, Nev Cartmill, Malcolm Connell, Grace Connors, Brayden Cusson, Michael Doran, Katelyn Drobisewski, Damien Dubay, Alisha Dube, Emily Entz, Madison Fjeld, John Flynn, Grace Hanson, Jack Harmon, Emma Harvey, Corrin Hasty, Carlie Haven, Anna Hayes, JJ He, Skylar Horton, Allison Hussey, Matigan Janes, Zachery Keene, Olivia Kilmer, Emma LaBreck, Jacob Landry, Kendall Lawrence, Liana Leavitt, Michael Lee, Madeleine Lindgren, Trevor Lowell, Jacob Lusenhop, Nicholas Maddison, Madison Mahoney, Ryan Manderville, Abigail Mathieu, Caitlin Mathieu, Sydney Mayo, Alexa McGee, Ayla McKean, Steven McKeel, Anna Miller, Eleonardo Miranda, Sydney Page, Andrew Pruyne, Aidan San Diego, Ariana Scharff, Riley Schmerber, Isabella Schultze, Mia Serrano, Natalie Singer, Reed Smaracko, Abigail Smith, Margaret Spear, Kylie Stephens, Joseph Swindell, Jackson Theriault, Emma Tice, Avery Waddell, Lianne Walker, Christopher Wengert, Audrey Wharton, Edward Whitesell 
 
Honorable Mention 
 
Ryan Bisson, Linsey Bruno-Moulton, Marissa Ciampa, Merema Ferja, Sean Fuller, Kaleb Grant, Kyle Grant, Aidan Knowles, Grace Kreider, Hayden Lawrence, Sean Maguire, Ella Manero, Natalie Oakley, Kelvin Peterson, Samuel Peterson, Isadora Phipps, Collin Small, Bailey Soucy, Oliver Specker, Cameron Trott, Justin Wright
 

Comments are closed.